1 Johan  Nilsson     Herrar 10 km
2 Joakim Bäckryd     Herrar 10 km
3 Elin Porath Ambulansen Dalsland Norra   Damer 10 km
4 Sergio  Ruiz Lostaunau     Herrar 10 km
5 Ildiko Balint     Herrar 10 km
6 Märta Walter-Bivall     Damer 10 km
7 Mattias Ågren Somas Somas Herrar 10 km
8 Jonas Berghel Somas Somas Herrar 10 km
9 Regina Larsson Somas Somas Damer 10 km
10 Rasmus Andersson Somas Somas Herrar 10 km
11 Mats Halldan Somas Somas Herrar 10 km
12 Emelie Olsson Tegnérskolan 7C   Damer 10 km
13 Alfred Tapio Tegnérskolan   Herrar 10 km
14 Susanne Skogström Kommunstyrelsen   Damer 10 km
15 Nina Andersson Kommunstyrelsen   Damer 10 km
16 Sanna Bertilsson Arbetsmarknadsenheten   Damer 10 km
17 Arina Ljung Värmlandsodlarna   Damer 10 km
18 Jörgen Karlsson     Herrar 10 km
19 Lennart Westerlind Säffle Skidklubb   Herrar 10 km
20 Catherine Bergman Handelsbanken   Damer 10 km
21 Cajsa Moberg Handelsbanken   Damer 10 km
22 Stefan Ejnesjö Handelsbanken   Herrar 10 km
23 Stefan Almqvist Nordic Paper   Herrar 10 km
24 Michael Karlsson Nordic Paper   Herrar 10 km
25 Anna Abrahamsson Nordic Paper   Damer 10 km
26 Carl Johansson LK Spring Åmål   Herrar 10 km
27 Dennis Hagström Billerud Korsnäs   Herrar 10 km
28 Fredrik Nordström Billerud Korsnäs   Herrar 10 km
29 Anders Gellerstedt Säffle Cityrunners   Herrar 10 km
30 Jonny Johansson Verkstadsbolaget   Herrar 10 km
31 Albin Lundquist Gillberga SK   Herrar 10 km
32 Per Schullström Värmlands Nysäter   Herrar 10 km
33 Katrin Johansson     Damer 10 km
34 Thomas Fällgren KFUM Arvika   Herrar 10 km
35 Anna Fällgren KFUM Arvika   Damer 10 km
36 Gustav Bos Billerud Korsnäs   Herrar 10 km
37 Johan  Nilsson Moelven Byggmodul AB   Herrar 10 km
38 Martin Karlsson Askås Askås Herrar 10 km
39 Jonas Askås Askås Askås Herrar 10 km
40 Simon Rundqvist Askås Askås Herrar 10 km
41 Andreas Nordgren Askås Askås Herrar 10 km
42 Tobias Anderberg Askås Askås Herrar 10 km
43 Emelie Lundin IK Spring Väst   Damer 10 km
44 Marie Svanelind BUN   Damer 10 km
45 Kjell Svensson  Säffle   Herrar 10 km
46 Christer Tengelin Säffle Skidklubb   Herrar 10 km
47 Mattias Karlsson Mattias Murservice   Herrar 10 km
48 Jenny Erhardsson     Damer 10 km
49 Peter Elvborn Säffle Cityrunners   Herrar 10 km
50 Martin Johansson     Herrar 10 km
51 Marcus Johansson Svärd Säffle SK MTB   Herrar 10 km
52 Håkan Johansson Karlstad   Herrar 10 km
53 Sofia Juvel     Damer 10 km
54 Patrik Gullbert     Herrar 10 km
55 Pär Norlén     Herrar 10 km
56 Per  Sannes     Herrar 10 km
57 Simon Gustafsson Herrgårdsgymnasiet Fordonsprogrammet   Herrar 10 km
58 Kerstin Belander Socialförvaltningen   Damer 10 km