Logga in

X
Herrar 10 km          
Plats Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land Tid
1 724 Elias Björnsson Spring Åmål 00:32:52
2 675 Anders Eriksson IF Göta 00:33:03
3 575 Mattias Jonson Solvikingarna 00:34:05
4 719 Conny Wass Spring Åmål 00:35:01
5 570 Marcus Ruus IK Springväst 00:35:35
6 609 Joakim Engström Kongahälla AIK 00:36:18
7 406 Mikael Skålen Maud's Städ & Fixar Service 00:37:38
8 435 Magnus Jansson Säffle 00:37:49
9 576 Christer Nilsson Karlstad 00:37:57
10 522 Henrik Ohlsson IF Göta 00:37:58
11 721 Anders Hansson Solklingan 00:38:29
12 612 Andreas Grann Sunne SLF 00:38:33
13 617 Tomas Andersson Sisu Forshaga 00:38:43
14 489 Olof Ingstorp IF Göta 00:39:00
15 696 Gabriel Andersson Strömstad Roddklubb 00:39:06
16 720 Gustaf Kallenius Spring Åmål 00:39:08
17 704 Jan Hagelbrand Hagens AIK 00:39:17
18 490 Björn Radon Anomali IK 00:39:19
19 709 Andreas Ljunge Åmål/Säffle Boxningsklubb 00:39:38
20 421 Daniel Lofterud VärmLant AB 00:40:00
21 585 William Nilsson Säffle 00:40:01
22 611 Marcus Grann Sunne SLF 00:40:25
23 684 Malcolm Chapman IF Göta 00:40:57
24 708 Zekaryas Tadesse IF Göta 00:41:03
25 581 Daniel Gustafsson Gummicentralen 00:41:21
26 628 Johan Engholm Team Enghôlm 00:41:39
27 483 Peter Elvborn Säffle 00:41:48
28 508 Jonas Karlsson Team Askås 00:41:49
29 717 Age Stålberg Hagens AIK 00:42:02
30 695 Otto Åkerström Strömstad Roddklubb 00:42:05
31 645 Martin Bäckström Bäck Såg & Trä 00:42:30
32 499 Michael Larsson Säffle Skidklubb 00:42:36
33 639 Ulf Johansson Stenungsunds Friidrott 00:42:40
34 701 Per-Erik Olsson OK Kroppefjäll 00:42:42
35 650 Erik Kjellberg Säffle Räddningstjänst 00:42:42
36 637 Patrik Persson Team 100 00:42:44
37 574 Ronny Axelsson Säffle 00:42:54
38 649 Patrik Almbacke Säffle Räddningstjänst 00:43:00
39 541 Marcus Persson Lag Galna Tuppen 00:43:09
40 534 Patric Mossberg Åmål 00:43:25
41 405 Per Skålen Maud's Städ & Fixar Service 00:43:28
42 442 Vesa Katvala Gruvöns Bruk 00:43:30
43 588 Lars Elfstrand Kils OK 00:43:33
44 498 Mikael Karlsson Arvika 00:43:35
45 586 Ulf Ericson Åmål 00:43:57
46 492 Tobias Anderberg Lag Vattenfall Services Nordic AB 00:44:00
47 531 Lars Andersson Molkom 00:44:15
48 615 Tomas Lindahl Skåpafors 00:44:45
49 697 Gustav Olsson IHK Sparta 00:44:52
50 438 Fredrik Gustafsson Gruvöns Bruk 00:44:55
51 663 Atle Lindh Lindhs Elservice 00:45:06
52 726 Kent Andreasson Åmåls Multisport 00:45:08
53 423 Oliver Kåhed VärmLant AB 00:45:17
54 528 Joakim Svensson Säffle 00:45:32
55 578 Gustav Hagerskog Säffle 00:45:41
56 573 Mats Halldan Säffle 00:45:45
57 1 Erik Evestam Lag Centerpartiet 00:45:46
58 648 Mikael Ohlsson Säffle Räddningstjänst 00:45:47
59 600 Mats Lindh Lindhs Elservice 00:45:47
60 594 Jan Ekmark IFK Mora 00:45:50
61 481 Robin Sundfeldt   00:45:51
62 533 Anders Skytt Billingsfors 00:46:05
63 509 Magnus Nelson Team Askås 00:46:19
64 565 Christer Tengelin Lag Centerpartiet 00:46:20
65 430 Anders Thorstensson Lag CCI 00:46:25
66 491 Tobias Katvala Grums 00:46:29
67 493 Martin Johansson Lag Vattenfall Services Nordic AB 00:46:29
68 703 Fredrik Sjöberg   00:46:38
69 413 Tomas Harrysson Köla AIK 00:46:49
70 647 Gustav Svartvik Säffle Räddningstjänst 00:46:50
71 661 Bengt-Åke Westlund Säffle 00:46:52
72 579 Patrik Jordansson Grums 00:46:59
73 428 Peter Nyberg Lag CCI 00:47:12
74 692 Erik Bergqvist Säffle OK 00:47:16
75 665 Lars-Olof Persson Säffle 00:47:23
76 582 Connie Edberg Säffle 00:47:31
77 613 Roger Grann Sunne SLF 00:47:42
78 417 Johan Håkansson VärmLant AB 00:48:00
79 436 Pär Jonasson Stockholm 00:48:13
80 420 Mikael Eriksson VärmLant AB 00:48:22
81 427 Magnus Wettberg Lag CCI 00:48:34
82 626 Joel Sundberg Team Enghôlm 00:48:37
83 502 Alexander Widén Lag Colorama 00:48:48
84 535 Magnus Åberg Åmål 00:48:55
85 603 Jakob Bäckman Skattkärr 00:48:57
86 480 Anders Eldh   00:49:06
87 507 Bjarne Gårdebratt Team Askås 00:49:10
88 654 Anders Jonsson Moelven Byggmodul 00:49:19
89 477 Johan Wisenius Karlstad 00:49:32
90 500 Thomas Gustafsson Gummicentralen 00:49:45
91 474 Anders M. Molinder Säffle 00:49:46
92 449 Simon Gustafsson Säffle 00:49:49
93 460 Lennart Ingman Edvardssons Plåt - Young 00:49:49
94 716 Adam Thomsson Skåre 00:49:52
95 718 Tommy Andersson IFK Nora 00:49:54
96 712 Petter Josteus Gillberga SK 00:50:01
97 559 Jan Guttman Säffle 00:50:02
98 664 Ben Södergren Säffle 00:50:07
99 526 Peter Risberg Skattkärrs IF Orientering 00:50:14
100 634 Fredrik Wedberg Nobody's Business AB 00:50:33
101 630 Hans Tidstam Säffle 00:50:36
102 682 David Axelsson   00:50:42
103 597 Niclas Nilsson Säffle 00:50:52
104 610 Kent Karlsson IF Göta 00:50:54
105 504 Martin Tengelin Lag Colorama 00:50:56
106 463 Tomas Wiklander Edvardssons Plåt - Old 00:51:05
107 503 Henrik Edin Lag Colorama 00:51:08
108 432 Elmer Orban Lag CCI 00:51:10
109 527 Robert Ackerblad Åmål 00:51:15
110 635 Stefan Nilsson Nobody's Business AB 00:51:16
111 459 Emil Fredriksson Edvardssons Plåt - Young 00:51:19
112 595 Staffan Jönsson Säffle 00:51:23
113 466 Göran Edvardsson Edvardssons Plåt - Old 00:51:24
114 497 Fredrik Rogne Lag Vattenfall Services Nordic AB 00:51:24
115 440 Börje Edman Gruvöns Bruk 00:51:27
116 560 Daniel Johannesson Säffle 00:51:27
117 446 Håkan Gustafsson Säffle 00:51:28
118 536 Daniel Nordström Green Säffle 00:51:30
119 450 Alexander Hultkrantz Säffle 00:51:41
120 529 Claes Carlsson Volvo Bussar Säffle AB 00:51:54
121 501 Jonny Widén Lag Colorama 00:51:57
122 631 Anders Anstrin Säffle Kommun 00:51:58
123 638 Jakob Gambring Team 100 00:52:01
124 552 Christofer Wilpart Göteborg 00:52:06
125 479 Martin Bäcker Gunnilse 00:52:11
126 671 Lars-Aine Carlsson Säffle 00:52:32
127 433 Mikael Persson CCI 00:52:36
128 561 Tommy Olsson Kaffestaden 00:52:39
129 702 Karl Hansson Säffle 00:52:42
130 676 Martin Bergwall Säffle 00:52:58
131 700 Joakim Hansson   00:53:01
132 694 Renato Radic   00:53:04
133 517 Jonas Svensson Säffle 00:53:17
134 646 Patrik Karlsson Säffle Räddningstjänst 00:53:20
135 231 Gustav Hansson Säffle 00:53:29
136 532 Niklas Wahlström Arvika 00:53:31
137 656 Björn Österberg Moelven Byggmodul 00:53:44
138 494 Andreas Nordgren Lag Vattenfall Services Nordic AB 00:53:46
139 568 Tobias Stamberg Säffle 00:53:48
140 553 Peter Carlstedt Säffle 00:54:00
141 554 Fredrik Strand Säffle 00:54:04
142 683 Lars Axelsson   00:54:16
143 657 Johan Nilsson Moelven Byggmodul 00:54:21
144 651 Fredrik Olsson Eskilsäter IF 00:54:41
145 652 Peter Einevik Solna 00:54:42
146 629 Magnus Andersson Somas 00:55:15
147 525 Göran Risberg i2if Löpning 00:55:17
148 658 Anders Carlsson Moelven Byggmodul 00:55:34
149 636 Jörgen Nordmarker Nobody's Business AB 00:55:37
150 486 Svein Valheim Säffle 00:55:43
151 488 Björn Svensson Säffle 00:55:47
152 601 Niclas Möllberg Elgross'n 00:56:13
153 467 Jan-Leo Martinsson Edvardssons Plåt - Old 00:56:23
154 416 Niclas Johansson VärmLant AB 00:56:35
155 476 Jonas Münster Säffle 00:56:58
156 640 Joakim Kyrk SK Sifhälla 00:57:16
157 662 Peter Wikström Svanskog 00:57:23
158 677 Peter Torstensson Säffle 00:57:52
159 623 Timmy Svensson Lag Centerpartiet 00:58:16
160 691 Patrik Jensen Försvarsmakten 00:58:20
161 605 Martin Johansson Säffle 00:58:26
162 484 Johan Kristoffersson   00:58:28
163 632 Lennart Svensson Nobody's Business AB 00:58:37
164 414 Peter Ljung Volvo Bussar Säffle AB 00:58:47
165 624 Alex Thiery Hällefors 00:59:00
166 584 Tommy Larsson   00:59:01
167 562 Torbjörn Jonsson Säffle 00:59:09
168 644 Per-Olof Bäckström Bäck Såg & Trä 00:59:14
169 680 Kjell Svensson Säffle Friidrott 00:59:20
170 567 Börje Nilsson Säffle 00:59:39
171 441 Magnus Johansson Gruvöns Bruk 00:59:47
172 698 Thomas Persson   00:59:54
173 642 Lennart Westerlind Säffle Skidklubb 01:01:12
174 542 Håkan Andersson Säffle 01:01:33
175 681 Gustav Sandzen Bengtsfors 01:02:30
176 512 Martin Karlsson Askås I&R 01:02:36
177 429 Pontus Rååd Lag CCI 01:02:43
178 409 Petrus Bergwall Säffle 01:03:07
179 711 Christian Larsson   01:04:36
180 505 Thomas Eriksson Lag Colorama 01:04:42
181 592 Dag Rogne Lag Centerpartiet 01:05:20
182 524 Anders Nyborg Lag Centerpartiet 01:07:42
183 539 Lennie Heed Lag Galna Tuppen 01:09:10
184 506 Petra Sahlén Lag Colorama 01:09:27
185 633 Anders Nilsson Nobody's Business AB 01:09:47
186 725 Patrik Elvborn Military Fitness 01:10:56
187 705 Anders Hansson Military Fitness Säffle 01:10:56
188 571 Mikael Rundell Military Fitness 01:10:57
189 521 Christer Johansson Military Fitness 01:10:58
190 690 Niklas Skoglund   01:11:01
191 607 Martin Blom Military Fitness 01:11:03
192 401 Patrik Hermansson Säffle 01:11:03
193 625 David Blom Military Fitness 01:11:03
194 555 Mats Eriksson Säffle 01:11:08
195 473 Jan Levin Bensköras IF Karlstad 01:11:36
196 426 Håkan Borgenstrand VärmLant AB 01:13:20
197 540 David Hedlund Lag Galna Tuppen 01:14:38
198 655 Joachim Fredriksson Moelven Byggmodul 01:17:37
199 514 Leif Djärv Askås I&R 01:17:44
200 513 Macke Hansson Askås I&R 01:17:47
  707 Anders Nilsson Karlstad DNF
  727 Lars Andersson Säffle DNF