Logga in

X
Herrar   10km            
Plats Startnr Namn Ort/förening Tid efter min/km
1 208 Elias Björnsson Spring Åmål 32:48:00 03:16:00
2 294 André Rangelind IF Göta Karlstad 33:41:00 00:52:00 03:22:00
3 297 Conny Wass Spring åmål 34:29:00 01:41:00 03:26:00
4 214 Johan Martinsson IFK Skövde FIK 35:13:00 02:24:00 03:31:00
5 293 Leif Sjöström IF Göta Karlstad 35:26:00 02:37:00 03:32:00
6 185 Anders Eriksson CCI 35:51:00 03:02:00 03:35:00
7 205 Erik Sandgren   36:15:00 03:26:00 03:37:00
8 7 Andreas Lidberg Ljudmakaren 36:17:00 03:28:00 03:37:00
9 285 Fredrik Nordström   36:31:00 03:43:00 03:39:00
10 272 Johan Wikström Strömstad Löparklubb 37:11:00 04:22:00 03:43:00
11 223 Tomas Andersson IF Göta Karlstad 38:11:00 05:22:00 03:49:00
12 91 Christer Skoog Kils OK 38:29:00 05:40:00 03:50:00
13 255 Magnus Jansson Team Sportia 39:31:00 06:43:00 03:57:00
14 248 Andreas Ljunge Åmål/Säffle Boxningsklubb 39:36:00 06:48:00 03:57:00
15 94 William Nilsson Säffle FF 39:47:00 06:58:00 03:58:00
16 290 Mikael Take IF Göta Karlstad 40:00:00 07:11:00 03:59:00
17 207 Tomas Fredriksson Bengtsfors 40:09:00 07:20:00 04:00:00
18 97 Daniel Gustafsson Gummicentralen i Säffle 40:55:00 08:07:00 04:05:00
19 254 Thomas Avebring   41:01:00 08:12:00 04:06:00
20 69 Jonas Karlsson Askås 41:07:00 08:19:00 04:06:00
21 240 Michael Larsson Säffle Skidklubb 41:09:00 08:21:00 04:06:00
22 66 Martin Bäckström Bäck Såg&Trä 41:29:00 08:41:00 04:08:00
23 13 Stefan Gunnarsson Åmål Multisport 41:32:00 08:43:00 04:09:00
24 210 Per-Erik Olsson OK Kroppefjäll 41:42:00 08:54:00 04:10:00
25 302 Erik Jonsson   42:01:00 09:13:00 04:12:00
26 29 Carl-Henrik Johansson Tians Vänner 42:29:00 09:41:00 04:14:00
27 98 Fredrik Nilsson Åmål Multisport 42:34:00 09:45:00 04:15:00
28 8 Mats Bergström Ljudmakaren 42:39:00 09:50:00 04:15:00
29 11 Peter Elvborn Säffle SK 42:43:00 09:54:00 04:16:00
30 299 Micke Ljungdahl I2 IF 42:46:00 09:58:00 04:16:00
31 220 Per Wiman Svanskogs IF 42:56:00 10:07:00 04:17:00
32 177 Erik Kjellberg Räddningstjänsten Säffle 43:24:00 10:36:00 04:20:00
33 182 Mikael Olsson CCI   43:31:00 10:42:00 04:21:00
34 18 Magnus Olsson Vattenfall 1 43:43:00 10:54:00 04:22:00
35 23 Ulf Nilsson Vattenfall 2 43:47:00 10:59:00 04:22:00
36 296 Rune Ekberg   44:08:00 11:20:00 04:24:00
37 175 Gustav Svartvik Räddningstjänsten Säffle 44:13:00 11:24:00 04:25:00
38 43 Marcus Karlsson Eskilsäters IF 44:59:00 12:10:00 04:29:00
39 52 Håkan Gustavsson Spring Åmål 44:59:00 12:11:00 04:29:00
40 76 Patrik Hernhag Somas 45:04:00 12:15:00 04:30:00
41 15 Stellan Danielsson Team Kärrholmen 45:08:00 12:20:00 04:30:00
42 213 Daniel Johannesson   45:09:00 12:20:00 04:30:00
43 20 Richard Alexandersson Vattenfall 1 45:17:00 12:28:00 04:31:00
44 19 Tobias Anderberg Vattenfall 1 45:41:00 12:53:00 04:34:00
45 12 Lars-Aine Carlsson Säffle 45:44:00 12:56:00 04:34:00
46 222 Robin Sundfält SK Sifhälla/Säffle FF P01 45:48:00 12:59:00 04:34:00
47 78 Mats Halldan Somas 45:50:00 13:02:00 04:34:00
48 179 Erik Eklund Räddningstjänsten Säffle 45:51:00 13:02:00 04:35:00
49 269 Jakob Sirén   46:08:00 13:19:00 04:36:00
50 224 Tomas Lindahl Mics Gym 46:11:00 13:22:00 04:37:00
51 59 Fredrik Jonasson Eskilsäters IF 46:11:00 13:23:00 04:37:00
52 221 Anton Sundfält Säffle FF/SK Sifhälla P00 46:15:00 13:27:00 04:37:00
53 173 Erik Evestam Centerpartiet 46:20:00 13:32:00 04:37:00
54 206 Christer Tengelin Centerpartiet 46:26:00 13:38:00 04:38:00
55 1 Thomas Jansson Säffle 46:30:00 13:41:00 04:38:00
56 271 Erik Bergqvist Säffle OK 46:33:00 13:44:00 04:39:00
57 270 Tommy Reuter   46:44:00 13:56:00 04:40:00
58 40 Gustav Hagerskog Tingvallaskolan 46:46:00 13:58:00 04:40:00
59 16 Hans Tidstam Spring Åmål 46:48:00 13:59:00 04:40:00
60 230 Patrik Jordansson   47:02:00 14:13:00 04:42:00
61 257 Daniel Leffler Draftit AB 47:13:00 14:24:00 04:43:00
62 171 Fredrik Gustafsson Gruvöns Bruk 47:17:00 14:28:00 04:43:00
63 36 Tord Andersson   47:18:00 14:29:00 04:43:00
64 295 Lars-Erik Carlsson IF Göta Karlstad 47:20:00 14:31:00 04:43:00
65 95 Tobias Katvala OK Älgen 47:28:00 14:40:00 04:44:00
66 238 Anders Stöfeld Värmlant 47:30:00 14:42:00 04:44:00
67 193 Anders Skytt   47:34:00 14:46:00 04:45:00
68 184 Anders Torstensson CCI 47:37:00 14:48:00 04:45:00
69 41 Anders Eldh Tingvallaskolan 47:55:00 15:06:00 04:47:00
70 267 Jonas Bjursell Eltel 48:01:00 15:12:00 04:48:00
71 225 Kent Andreasson Åmåls OK 48:03:00 15:15:00 04:48:00
72 265 Fredrik Jansson Moderaterna 48:09:00 15:20:00 04:48:00
73 104 Peter Fridh Volvo Buss 48:14:00 15:25:00 04:49:00
74 183 Peter Nyberg CCI 48:20:00 15:32:00 04:49:00
75 79 Mats Nilsson Somas 48:38:00 15:50:00 04:51:00
76 92 Mathias Sköld Säffle Kommun 48:43:00 15:54:00 04:52:00
77 105 Lars Olsson 120 min 48:51:00 16:02:00 04:53:00
78 201 Andreas Alerfors   48:51:00 16:03:00 04:53:00
79 292 Joakim Nordén   48:53:00 16:05:00 04:53:00
80 197 Marcus Sundgren Moelven Byggmodul 48:54:00 16:05:00 04:53:00
81 48 Jonny Johansson Säffle Verkstadsbolag 48:55:00 16:06:00 04:53:00
82 3 Bengt-Åke Westlund   49:00:00 16:11:00 04:53:00
83 5 Tommy Andersson Årjäng 49:02:00 16:14:00 04:54:00
84 195 Sebastian Holmberg Moelven Byggmodul 49:08:00 16:20:00 04:54:00
85 57 Simon Gustavsson   49:20:00 16:31:00 04:55:00
86 191 Mikael Mike Johansson   49:21:00 16:32:00 04:56:00
87 194 Mikael Bykvist CK Säfflecyklisterna 49:27:00 16:38:00 04:56:00
88 65 L-O Persson Säffle FF 49:28:00 16:40:00 04:56:00
89 74 Anders Molinder Somas 49:31:00 16:43:00 04:57:00
90 252 Olle Sundelin   49:35:00 16:46:00 04:57:00
91 198 Björn Östberg Moelven Byggmodul 50:08:00 17:20:00 05:00:00
92 51 Josef Wold   50:15:00 17:26:00 05:01:00
93 70 Bjarne Gårdebratt Askås 50:30:00 17:42:00 05:03:00
94 71 Magnus Nelson Askås 50:39:00 17:50:00 05:03:00
95 88 Patrik Elvborn Military Fitness 51:05:00 18:17:00 05:06:00
96 180 Thomas Larsson Räddningstjänsten Säffle 51:25:00 18:36:00 05:08:00
97 259 Simon Blom Simons Resor 51:44:00 18:55:00 05:10:00
98 234 Jonathan Nord   51:57:00 19:08:00 05:11:00
99 14 Andreas Winborg K3IF 52:02:00 19:13:00 05:12:00
100 101 Stefan Nilsson Nobodys Business AB 52:16:00 19:27:00 05:13:00
101 102 Fredrik Wedberg Nobodys Business AB 52:23:00 19:35:00 05:14:00
102 34 Göran Edvardsson Edvardssons Plåt 52:49:00 20:01:00 05:16:00
103 86 Anders Anstrin   52:51:00 20:02:00 05:17:00
104 30 Fredrik Carlsson Tians Vänner 52:53:00 20:04:00 05:17:00
105 90 Sven Valheim   53:01:00 20:13:00 05:18:00
106 196 Mikael Johansson Moelven Byggmodul 53:02:00 20:13:00 05:18:00
107 32 Mattias Ivermark   53:22:00 20:34:00 05:20:00
108 99 Jörgen Nordmarker Nobodys Business AB 53:23:00 20:34:00 05:20:00
109 37 Sven Wolf   53:26:00 20:37:00 05:20:00
110 253 Amar Dzafic   53:28:00 20:40:00 05:20:00
111 200 Johan Nilsson Moelven Byggmodul 53:46:00 20:57:00 05:22:00
112 33 Lennart Ingman Edvardssons Plåt 53:56:00 21:07:00 05:23:00
113 187 Bengt Elgh CCI 53:56:00 21:07:00 05:23:00
114 84 Mathias Häggkvist Somas 54:11:00 21:23:00 05:25:00
115 298 Mikeal Jakobsson   54:12:00 21:23:00 05:25:00
116 80 Donald Stålhandske Somas 54:14:00 21:25:00 05:25:00
117 188 Kim Haugen CCI 54:25:00 21:36:00 05:26:00
118 242 Mattias Andersson   54:28:00 21:39:00 05:26:00
119 174 Patrik Karlsson Räddningstjänsten Säffle 54:36:00 21:47:00 05:27:00
120 280 Robert Danielsson   54:49:00 22:01:00 05:28:00
121 246 Anders Gellerstedt   54:55:00 22:06:00 05:29:00
122 55 Christian Larsson   55:02:00 22:14:00 05:30:00
123 61 Mattias Aronsson   55:05:00 22:16:00 05:30:00
124 216 Jonas Svensson   55:18:00 22:29:00 05:31:00
125 237 Niclas Johansson Värmlant 55:31:00 22:43:00 05:33:00
126 62 Jonas Persson Carolines Fotvård 55:42:00 22:54:00 05:34:00
127 39 Michael Haraldsson Carolines Fotvård 55:44:00 22:55:00 05:34:00
128 81 Robert Sarin Somas 55:47:00 22:59:00 05:34:00
129 288 Robert Fransson   55:51:00 23:03:00 05:35:00
130 176 Jan-Anders Jansson Räddningstjänsten Säffle 55:52:00 23:03:00 05:35:00
131 21 Andreas Nordgren Vattenfall 1 55:53:00 23:04:00 05:35:00
132 53 Ronny Fransson   55:58:00 23:09:00 05:35:00
133 73 Rasmus Andersson Somas 56:46:00 23:58:00 05:40:00
134 89 Göran Johansson Spring Åmål 57:13:00 24:24:00 05:43:00
135 31 Magnus Tornestrand Tians Vänner 57:14:00 24:25:00 05:43:00
136 229 Martin Johansson   57:16:00 24:27:00 05:43:00
137 256 Fredrik Olsson   57:32:00 24:44:00 05:45:00
138 203 Jonas Malmbom Arvika 57:36:00 24:48:00 05:45:00
139 68 Per Olof Sannes 57:39:00 24:50:00 05:45:00
140 6 Bengt-Olof Friis Ytterby 57:58:00 25:09:00 05:47:00
141 268 Jonas Münster   58:03:00 25:14:00 05:48:00
142 263 Gustav Olsson Moderaterna 58:42:00 25:53:00 05:52:00
143 75 Magnus Andersson Somas 58:45:00 25:57:00 05:52:00
144 85 Peter Morichetto Somas 58:47:00 25:59:00 05:52:00
145 4 Peter Wikström Svanskogs IF 58:49:00 26:00:00 05:52:00
146 170 Hardy Börås Spring Väst 59:02:00 26:13:00 05:54:00
147 50 Johan Kristoffersson Åmål 59:03:00 26:14:00 05:54:00
148 45 Christer Tingelholm Säffle Verkstadsbolag 59:08:00 26:20:00 05:54:00
149 83 Johan Sätterman Somas 59:18:00 26:29:00 05:55:00
150 67 Per Olof Bäckström Bäck Såg&Trä 59:20:00 26:31:00 05:55:00
151 47 Magnus Englund Säffle Verkstadsbolag 59:28:00 26:40:00 05:56:00
152 178 Jan Rudberg Räddningstjänsten Säffle 59:33:00 26:44:00 05:57:00
153 275 Peter Torstensson   59:48:00 26:59:00 05:58:00
154 204 Thomas Frisell Arvika 01:00:01 27:12:00 06:00:00
155 28 Marcus Hardin Tians Vänner 01:00:19 27:31:00 06:01:00
156 181 Pontus Rååd CCI 01:00:35 27:46:00 06:03:00
157 10 Mats Sundin Ljudmakaren 01:00:51 28:03:00 06:05:00
158 64 Stig Lundin   01:00:55 28:07:00 06:05:00
159 82 Olof Olsson Somas 01:01:13 28:25:00 06:07:00
160 289 Anders Ahlberg   01:01:24 28:35:00 06:08:00
161 236 Timmy Svensson Centerpartiet 01:01:55 29:06:00 06:11:00
162 72 Hans Andersson Somas 01:02:08 29:19:00 06:12:00
163 49 Tommy Ekström Säffle Verkstadsbolag 01:02:18 29:29:00 06:13:00
164 46 Jörgen Nilsson Säffle Verkstadsbolag 01:02:34 29:46:00 06:15:00
165 227 Petrus Bergwall   01:02:40 29:51:00 06:15:00
166 60 Kjell Svensson Säffle 01:03:49 31:00:00 06:22:00
167 100 Anders Nilsson Nobodys Business AB 01:04:20 31:31:00 06:25:00
168 244 Per Gustafsson   01:05:13 32:25:00 06:31:00
169 103 Calle Skålén Nobodys Business AB 01:06:50 34:01:00 06:40:00
170 250 Andreas Runström   01:07:11 34:22:00 06:43:00
171 96 Håkan Andersson   01:07:38 34:50:00 06:45:00
172 278 Björn Sundström Military Fitness 01:07:44 34:56:00 06:46:00
173 172 Niklas Skoglund Military Fitness 01:07:45 34:56:00 06:46:00
174 300 Robert Högsähf Military Fitness 01:07:45 34:57:00 06:46:00
175 87 Christer Johansson Military Fitness 01:07:45 34:57:00 06:46:00
176 42 Mats Eriksson Tingvallaskolan 01:07:58 35:10:00 06:47:00
177 38 Björn Richter Military Fitness 01:08:07 35:19:00 06:48:00
178 192 Anders Wallerius Military Fitness 01:08:07 35:19:00 06:48:00
179 186 Mikael Rundell CCI 01:08:08 35:19:00 06:48:00
180 243 Thomas Pettersson   01:08:32 35:44:00 06:51:00
181 35 Dag Rogne Centerpartiet 01:10:08 37:19:00 07:00:00
182 9 Stefan Ferger Ljudmakaren 01:11:56 39:08:00 07:11:00
183 2 Tobias Lundberg Svikare IF 01:19:51 47:02:00 07:59:00
184 212 Bo Engholm Backa Älgjaktslag 01:37:46 01:04:57 09:46:00